Wraberjev dan 2020

Čeprav smo na začetku še upali, da bomo letošnji Wraberjev dan izpeljali v živo, to žal ni bilo mogoče in smo se srečali na daljavo. Tako se je nekaj manj kot 50 udeležencev 7. novembra 2020 povezalo preko spleta, tradicionalno jutranje zbiranje ob kavi je ostalo samo želja. Za uvod v srečanje je predsednik društva orisal odločitev za tovrstno organizacijo dneva, voščil članom društva, ki obhajajo v tem letu visoke življenjske jubileje in se zahvalil Simoni Strgulc Krajšek za dolgoletno zavzeto, požrtvovalno in odgovorno tajniško delo v BDS. Sledila so predavanja o novih spoznanjih o močvirnicah, o pohorskem pragozdu v povezavi s Spomenico ob njeni 100-letnici, predstavljen je bil multidisciplinarni pristop v taksonomiji kompleksa Mimosa, floristični prispevek o Marchesettijevi smetliki pa je bil hkrati tudi prispevek o pomenu poznavanja biologije vrst pri florističnem delovanju. Program je bil v primerjavi s prejšnjimi tovrstnimi druženji krajši, predvsem pa smo vsi pogrešali pravo srečanje in druženje s kolegi in prijatelji. Upamo, da bo naslednje leto spet po starem.

Program srečanja.

Zapisal: Andrej Podobnik