Državno tekmovanje v poznavanju flore 2022

Na sončno soboto, 21. 5. 2022, smo v Kranju izvedli že 20. državno tekmovanje v poznavanju flore. Po dveh letih premora zaradi pandemije je tekmovanje znova potekalo na terenu – tako kot v predkoronskih časih. Na tekmovanju, ki ga je letos gostila Gimnazija Kranj, je sodelovalo 28 tekmovalnih parov iz osnovnih in srednjih šol iz vse Slovenije. Tekmovalci so na popisnem območju, ki je obsegalo večji travnik in gozd, popisovali rastlinske vrste in nabrali po pet rastlin, iz katerih so nato v prostorih Gimnazije Kranj naredili herbarij.

Za izvedbo tekmovanja bi se posebej radi zahvalili lastnikom travnika in Gimnaziji Kranj, ki nam je omogočila gostovanje na šoli in nam pomagala pri organizaciji tekmovanja.

Hvala tudi tekmovalcem, mentorjem in vsem ostalim, ki ste kakorkoli pripomogli, da je bil ta dan uspešno izpeljan.

Vse dobro in se vidimo prihodnje leto!

Tekst in fotografije: Tina Fabijan

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja