Vabilo na ekskurzijo v dolino Radovne

V soboto, 15. 6. 2024, gremo na ekskurzijo v dolino Radovne v Triglavski narodni park, kjer nas bo sprejela mag. Tanja Menegalija, predstavnica Javnega zavoda TNP in nas spremljala na delu naše poti. Sprehodili se bomo po Zgornji Radovni, si ogledali grbinaste travnike, ki so posebnost Julijskih Alp in so ogroženi po eni strani zaradi zaraščanja in po drugi zaradi izravnavanja za lažjo obdelavo. V sklopu projekta LIFE FOR SEEDS je JZ Triglavski narodni park najel v upravljanje 3,5 ha grbinastih travnikov. Očiščeni so bili zarasti, enega se zdaj enkrat na leto kosi, na drugem se pase živina. Na travnikih se nabira tudi semena za semensko banko.

Zbor je ob 9.30 na parkirišču za Pocarjevo domačijo v Zgornji Radovni

Če bo kdo prišel prej, se lahko dobimo med 9.00 in 9.15 pri Mercatorju v Mojstrani oz. bližnjem baru Kot in se nato skupaj odpravimo proti Pocarjevi domačiji

Po končani ekskurziji (predvidoma okoli 16. ure) bomo druženje zaključili v gostilni Psnak.  

Če kdo rabi prevoz iz Ljubljane, se lahko ob 7.55 dobimo na parkirišču v Tivoliju (severni del, parking Tivoli II).

Vsi, ki se boste udeležili ekskurzije, prosimo, da IZPOLNITE ANKETO  do 12. 6. 2023 do 20. ure.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja