Ekskurzija na Pohorje

Dragi člani Botaničnega društva Slovenije!

Sobota, 13. 6. 2020, kot napovedujejo, bo sončna in topla in zato tudi primerna, da obiščemo Pohorje, kamor nas v imenu društva Narava Pohorja vabi gospod Matjaž Jež.

Program:

Zberemo se med 9. in 9.30 na Partizanskem domu na Mali Kopi (1433 m)

9.15 do 9.30: spoznavanje udeležencev, degustacija domačega zeliščnega čaja.
9.30 Pozdrav predstavnikov obeh društev in pričetek ekskurzije.
9.30 Kratka predstavitev Pohorja in pohorskih planj ter botanični poudarki (M. Jež)
9.45 Odhod peš na teren v smeri Male in Velike Kope (1542 m) do Grmovškovega doma (1377 m) in nazaj. Med potjo botaniziranje po značilnih vegetacijskih območjih, večinoma na planjah, delno v gozdu.
15.30 Povratek na Partizanski dom, počitek in topli obrok (zagotovljena brezmesna in mesna različica).
16.30 Zaključek ekskurzije in odhod.

Ekskurzijo bo vodil Matjaž Jež.
Pot iz Ljubljane traja slabi 2 uri, iz Maribora uro in pol.

Zaradi logistike prevoza in števila malic, prosimo, da izpolnite spodnjo anketo do četrtka, 11. 6. 2020 do 9. ure. V anketi vas prosimo za navedbo svojega imena in e-maila, zato je na začetku ankete vprašanje o soglasju glede zbiranja osebnih podatkov. Podatke v anketi bo videla le Branka Trčak in bodo po enem tednu izbrisani.

Anketa Pohorje
Dodatne informacije ali vprašanja: branka.trcak@gmail.com

Lepo vabljeni, da se nam pridružite!
Botanično društvo Slovenije