Ekskurzija na Pohorje

Botanično društvo Slovenije je letošnjo sezono 13. 6. 2020 zaključilo z ekskurzijo na Pohorje. Člani Društva Narava Pohorja z gospodom Matjažem Ježem na čelu so nas s čajem in lično zapakirano malico za s seboj pričakali pri Partizanskem domu na Mali Kopi. Od tod smo se z botanično hitrostjo po pohorskih planjah odpravili proti Veliki Kopi. S preprogami navadnega volka, migaličnega šaša, arnike in številnih drugih kisloljubnih vrst je za botanike to kar eksotično okolje. Tako poseben ekosistem pomembno prispeva k pestrosti naše narave. Seznanili smo se za nastankom planj in kako so rastline na Pohorju izkoriščali nekoč – migalični šaš recimo za vzglavnike – ter kako se je z razvojem tehnologije ta raba spreminjala. Z Velike Kope smo se razgledali po okolici, pomalicali, se fotografirali in se počasi vrnili na izhodišče, kjer so nas pogostili z odlično gobovo enolončnico.

Besedilo in fotografije: Branka Trčak