Ekskurzija v Volavje

V ponedeljek, 13. junija 2022 popoldne se nas je blizu 10 članov BDS odpravilo na krajšo ekskurzijo v Volavlje (Zgornjo Besnico) na vzhodnem robu Mestne občine Ljubljana. Vodil nas je naš član Miha Kocjan. Obhodili smo vrstno izjemno pester polsuh travnik, povirno barje in gozd ob pritoku potoka Besnica. Na travniških pobočjih smo med drugim poleg kukavičevk prepoznali več vrst šašev, lepljivi in drobnolistni lan, pegasti svinjak, poleglo poljanko, srhkodlakavi oman; na povirnem barju in v njegovi bližini širokolistni munec, močvirsko grebenušo, navadno vrelko, rožmarinovolistno vrbo; v gozdu ob potoku kranjski zali kobulček, kranjski petoprstnik idr. Tri ure v soncu in dežju, dobri družbi rastlin in botaničnih kolegov so minile hitro, vsak udeleženec je lahko svoje botanično znanje res spodobno osvežil.

Tekst in fotografije: Valerija Babij