Program aktivnosti v letu 2020

  • 6. januar Branka Trčak: Projekt Applause: Ali so invazivne rastline lahko uporabne?
  • 3. februar Mateja Grašič: Silicij v travniških rastlinah
  • 2. marec volilni občni zbor, Uroš Marolt: Svetloba v drevesih (eksperimentalni filmi)
  • 6. april Tomi Trilar: Klopi v Sloveniji
  • 4. maj Andrej Piltaver: Grive, parkeljčki, medvedje tačke … (pogled v pisani svet griv)
  • 11. maj popoldanska ekskurzija (travniki ob Savi)
  • 16. maj državno tekmovanje v poznavanju flore
  • 1. junij Nejc Jogan: Kako naredimo določevalni ključ?
  • 5.–6. junij Bioblitz 2020
  • 13. junij Pohorje (vodi: Matjaž Jež, društvo Narava Pohorja)

P O Č I T N I C E

  • 7. september Botanični večer s počitniškimi vtisi
  • 3. oktober jesensko kartiranje flore
  • 5. oktober Matjaž Mastnak: Cvetje s šopkov Marije Auersperg Attems
  • 7. november Wraberjev dan
  • 7. december Tinka Bačič: Rosnice (Fumaria)

Predavanja so na Gimnaziji Bežigrad (Peričeva 4, Ljubljana) ob 18. uri.

Program si tule lahko prenesete v pdf obliki.

Septembrski botanični večer

V ponedeljek, 2. 9., prav na prvi šolski dan, nadaljujemo z botaničnimi večeri.

Kot veleva dolgoletna tradicija, je prvo druženje namenjeno obujanju botaničnih (in še kakšnih, zakaj pa ne) spominov na pretekle dni, tedne, mesece.

Kot običajno, ob 18. uri, v učilnici 102 v 1. nadstropju Gimnazije Bežigrad, Peričeva 4. Če je slučajno glavni vhod zaklenjen, je dostop z zadnje strani, čez parkirišče in telovadnico.

Prisrčno vabljeni!

Foto: Polona Sušnik

Vodstvo 6. 3. 2017

Na občnem zboru 6. 3. 2017 je bilo izvoljeno novo vodstvo društva:

Predsednik: Jošt Stergaršek
Tajnica: Simona Strgulc Krajšek
Blagajničarka: Mateja Grašič

Ostali člani izvršnega odbora:

Metka Škornik (organizatorka botaničnih večerov)
Tinka Bačič (glavna urednica revije Hladnikia)
Branka Trčak (predstavnica BDS v uredništvu revije Trdoživ)
Alenka Mihorič
Klemen Eler (predsednik znanstveno-raziskovalnega odbora)
Ivana Leskovar Štamcar
Filip Küzmič
Rok Šturm (organizator tekmovanja v poznavanju flore)

Nadzorni odbor:

Špela Pungaršek
Valerija Babij
Irena Lavrač

Disciplinsko razsodišče:

Andrej Podobnik
Mateja Poljanšek
Samo Kreft